Haberler
3. ZEYTİNBURNU RADYO FESTİVALİ BAŞLIYOR!
1
Mayıs '16

3. ZEYTİNBURNU RADYO FESTİVALİ BAŞLIYOR!

En lezzetli yöresel yemekler; en lezzetli muhabbetler burada! Zeytinburnu Belediyesi'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Radyo Festivali'ne davetlisiniz.

Türkiye'nin önde gelen radyolarının katılacağı Zeytinburnu Radyo Festivali, 7 Mayıs’ta Zeytinburnu Meydanı'nda başlıyor. 8 gün sürecek etkinlik çerçevesinde Türkiye’nin en ünlü radyo programcıları, radyo dinleyicileriyle bir araya geliyor.

Zeytinburnu Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek festivalde ünlü radyocular yayınlarını, meydana kurulacak tamamen camcan üretilen özel tasarım radyo maketinden canlı olarak yapacaklar. Böylece canlı yayında hem radyocular dinleyenleri görecek, hem de vatandaşlar program yapan radyocuyu canlı olarak görebilecekler. Radyocular istediklerinde ise vatandaşların arasına girip canlı yayında röportaj yapabilecekler. Etkinlik alanı çevresinde de davetli radyonun ve programcılarının tanıtım görsellerine yer verilecek. Tam donanımlı bir stüdyo ortamında gerçekleştirilecek yayınların normal frekanslarından çıkışı için gerekli altyapı tedariki Zeytinburnu Belediyesi tarafından sağlanacaktır.

Zeytinburnu, başta tekstil ve deri ürünleri üretim ve satışı olmak üzere binlerce iş yerini bünyesinde barındırmaktadır. Yapılan araştırmaların sonucu: Zeytinburnu, Türkiye’de en çok radyo dinlenen yerleşim bölgelerinden biridir. Bu anlamda gerek iş ve gerekse ev yaşamında vatandaşların radyo dinleme alışkanlığı Zeytinburnu’nda festivale dönüştü.

Radyonun öneminin vurgulanması, radyoların ve radyo programcılarının bilinirliliğinin artırılması amacıyla geleneksel hale gelen Zeytinburnu Radyo Festivali, bu yıl beraberinde çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Etkinlik süresince belirli günlerde Hamsi, Çiğköfte, Türkistan Pilavı ve Rumeli Böreği Şölenleri düzenlenecek. Bu özel günler için kurulacak sahnede çeşitli sanatçıların katılımıyla konserler yapılacak, çeşitli showlar ve folklor gösterileri sergilenecek.

Etkinlik alanında bulunacak mobil yayın aracıyla da ayrıca Radyo Festivali ulusal ve yerel televizyonlardan canlı olarak izlenebilecek. Festivalin tüm çalışmaları anlık olarak medyaya servis edilecek.

7 Mayıs - 14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek 3. Zeytinburnu Radyo Festivali etkinliğimizde radyonuzu ve radyonuz programcılarını misafir etmekten mutluluk duyacağız.